تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات


میکرو کنترلرهای AT89S52 – AT89S51 – AT89C51

  میکرو کنترلرAT89C51   دارای ۴ پورت ورودی و خرو جی است که هر پورت شامل ۸ پایه است و هر کدام از این پایه ها این قابلیت را دارند که به طور مستقل صفر و یا یک شوند و از آنها برای کنترل یک بار خارجی استفاده شود.  توضیحات بیشتر و دانلود کاتالوگ در ادامه مطلب

  یک حافظه  با حجم۱۲۸Byte  و یک حافظهEEPROM   با حجم ۴KByte  که می توان به وسیله جریا ن الکتریکی اطلاعات را در حافظه قرار داد.

  . این میکرو کنترلر دارای ۲ تایمر مستقل ۱۶ بیتی است که می تواند هر کدام به صورت تایمر یا شمارنده به کار گرفته شود و دارای ۵ وقفه است که ۲ وقفه خارجی و ۲ وقفه مربوط به تایمر ها و وقفه پورت سریال می باشد.

  اما میکرو کنترلر هایAT89C52   تفاوت اندکی از لحاظ سخت افزار باAT89C51   دارد . این آی سی دارای ۲۵۶ بایت حافظهFlash RAM  و دارای ۳ تایمر است که یکی از برتری های این آی سی داشتن تایمر ۲ است که بسیار قوی و دارای چندین حالت کاری است .مقدار جریان دهی پورت ها در این آی سی ها بسیار کم است و در حدود چند صد میکرو آمپر است و فقط میتواند بیس یک ترانزیستور و یا یک درایو را فعال کند و حتی قادر نیست که یکLED  کوچک را روشن کند پس برای کنترل یک لامپ ، موتور و یا هر دستگاه دیگری باید از یک بافر و راه انداز استفاده شود .

  .البته لازم به ذکر است که از این آی سی ها در پروژه های کوچک و یا جاهایی که حجم کم مورد نیاز است استفاده می شود .

  میکرو کنترلر هایAT89C51/52  می توانند با حافظه های خارجیRAM , ROM   تا حجم ۶۴KByte  کار کنند . در موردی که نیاز به حجم حافظه  بیشتری باشد از حافظه های خارجی استفاده می شود اما در این صورت پورتهای صفر و دو برای ارتباط خطوط آدرس و داده با حافظه  خارجی اشغال می شود و نمی توان از آنها استفاده کرد و باید پایه های Read , Write   را نیز به حافظه  خارجی متصل کرد .

  میکروکنترلر ۸۰۵۱

  میکروکنترلرهای۸۰۵۱ ازاینل سالیانی دراز به دلیل بهره مندی از پورت های ورودی  وخروجی(I/O) فراوان وسرعت نسبتا مناسب  ازجایگاه ویژه ای برخوردار هستند.

  ۸۰۵۱میکروهای دارای نمونه های سازگار متفاوتی است که از آن میان میتوان به۸۹C51 و ۸۹S51

  از اتمل وDS5000  با قابلیت تگهداری زمان وداشتن حافظه NVRAM از دالاس اشاره کرد.تراشه های  ۸۹C51 و۸۹S51 به دلیل فراوانی وقیمت پایین مورد توجه قرارگرفتند.دراین میان تراشه۸۹S51

  به


  این مطلب تا کنون 53 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : دارای ,میکرو ,تایمر ,خارجی ,استفاده ,پورت ,میکرو کنترلر ,حافظه  خارجی ,خارجی استفاده ,برای کنترل ,
  میکرو کنترلرهای AT89S52 – AT89S51 – AT89C51

تبلیغات


  Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز چهار شنبه 1 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر